Timothée Chalamet, Willy Wonka Filminin Başrolünde Yer Alacak

Timothée Chalamet, Willy Wonka Filminin Başrolünde Yer Alacak

Timothée Chalamet, Willy Wonka'nın erken yaşamına dayanan müzikal "Wonka"da dünyanın en ünlü çikolatacısını canlandıracak. Warner Bros. ve Harry Potter filmlerinin yapımcısı olarak sektörde tanınan David Heyman, Charlie’nin Çikolata Fabrikası ve Charlie’nin Büyük Cam Asansörü adlı kitaplarında adı geçen kurgusal karakter Willy Wonka‘nın gençlik yıllarına odaklanacak bir film hazırlığında.

Roald Dahl’ın popüler çocuk kitabı "Charlie and the Chocolate Factory", Willy Wonka tarafından işletilen dünyaca ünlü ve sıkı korunan çikolata fabrikasını gezmek için altın bir bilet kazanan Charlie Bucket adlı fakir bir çocuğu konu alıyor. Wonka, Warner Bros.’un Gene Wilder ve Johnny Depp’li Charlie and the Chocolate Factory filmlerinden sonra Roald Dahl’ın klasikleşmiş romanının hikâyesini izleyiciyle üçüncü kez buluşturması olacak.

 

Timothée Chalamet, aynı zamanda Cadillac markasının Super Bowl için hazırlanan reklam filminde Edgar Scissorhands’i canlandırmıştı. Başarılı oyuncu, Denis Villeneuve imzalı Dune filminde izleyici karşısına da çıkmaya hazırlanıyor. 

 

Wonka filminin yönetmenliğini Paddington filmlerinin yönetmeni Paul King üstlenecek. David Heyman ise Simon Rich'in senaryosuna dayanan filmin yapımcılık görevini yürütecek.