O rolü reddettiği için pişman olmuş mudur?

O rolü reddettiği için pişman olmuş mudur?

Bazı roller o oyuncuya yazılmış gibidir. Sanki o oyuncu o karakteri canlandırmasa film o kadar güzel olmazdı gibi gelir. Gerçekten öyle midir bilinmez. Ama sinema tarihinde önemli yeri olan filmleri reddeden bazı ünlü isimleri biliyoruz. Kimler mi?

Jack Nicholson - Godfather

Michael Corleone karakteri için düşünülen belki de ilk isim Jack Nicholson oluyor. Fakat, usta oyuncu filmi bir İtalyan asıllı oyuncunun oynamasının daha doğru olduğunu söylüyor. Bu yüzden rolü kabul etmiyor ve rol Al Pacino'ya gidiyor. Usta oyuncu yanılmamış.

Al Pacino - Star Wars

Godfather filminde rolü kapan Al Pacino da efsane karakterlerden birini oynamayı reddetmiş. Star Wars serisindeki karakterlerden biri olan Han Solo karakteri daha önce Al Pacino'ya gitmesine rağmen, oyuncu kabul etmemiş ve rolü Harrison Ford almış. Belki arada başka teklif edilen isimler de vardır, kim bilir?

Michelle Pfeiffer - The Silence of the Lambs

Kuzuların Sessizliği filminin kahramanına hayat veren kişi için Michelle Pfeiffer düşünülse de güzel oyuncu bu rolü kabul etmemiş ve rol Jodie Foster'ın olmuş. Bizce sorun yok.

Bill Murray - Forrest Gump

Dünya sinemasında önemli bir yere sahip olan Forrest Gump filmini hepimiz izlemişizdir. Peki bu rolde bir de Bill Murray'i hayalinizde canlandırın. Eğer rolü geri çevirmeseydi Tom Hanks'in oynadığı Forrest Gump rolü Bill Murray'in olabilirdi. Belki de daha iyi olurdu. Ama aslında bu rolü reddeden tek oyuncu da değil Bill Murray.

Michael Keaton - Groundhog Day

Bu kez Forrest Gump'ı reddeden Bill Murray'i izlediğimiz Groundhog Day filmi için düşünülen bir başka ismin Michael Keaton. Bizce o da bu rolü iyi kotarırdı, ama kendisi öyle düşünmüyor, Murray'in bu rol için en iyi isim olduğunu söylüyor.

Angelina Jolie - Gravity

Alfonso Cuaron'un filmi Gravity'nin kadın kahramanı rolünde Sandra Bullock ismini görmüştük. Peki ya rol için daha önce teklif giden Angelina Jolie olsaydı performansı nasıl olurdu sizce?

Christian Bale - James Bond

Ünlü ajan serisi James Bond'un yeni filmlerinde Pierce Brosnan'dan sonra yerine geçecek kişi için Christian Bale düşünülüyordu, fakat rolü kabul etmedi. Belki de öne sürdüğü sebeplerde de haklıydı. Rol böylece Dainel Craig'in oldu. Ayrıca, Bale'in Titanic filminde Leonardo Di Caprio'nun üstlendiği Jack rolü için de düşünülen isimlerden biri olduğunu biliyoruz.

Leonardo Di Caprio - American Psycho

Leonardo Di Caprio da American Psycho filminde kendisine önerilen rolü geri çevirmiş ve rolü Christian Bale canlandırmıştı. Ödeşmişler mi dersiniz?

Anne Hathaway - Umut Işığım

Umut Işığım filmi için Jennifer Lawrence'den önce düşünülen isim aslında Anne Hathaway'di. Film çekimleri planlandığı sırada yaşanan bazı sıkıntılardan dolayı filmde oynamaktan vazgeçti ve rol Lawrence'in oldu.