Usta Oyuncu Ercan Kesal’ın Yazıp Yönettiği Film ‘Nasipse Adayız’ Festivallerde Ödüllere Göz Kırpıyor!

Usta Oyuncu Ercan Kesal’ın Yazıp Yönettiği Film ‘Nasipse Adayız’ Festivallerde Ödüllere Göz Kırpıyor!

İstanbul ve Adana film festivallerinden ödülle dönen, Ercan Kesal imzalı ‘Nasipse Adayız’ önümüzdeki ay Uluslararası arenada, 69.’su gerçekleştirilecek Mannheim Film Festivali’nde boy gösterecek. Ercan Kesal’ın hem senaristliğini hem de yönetmenliğini yaptığı film dünya prömiyerini ise geçtiğimiz günlerde Rotterdam Film Festivali’nde yapmıştı.

Geçtiğimiz senelerde yayımlanan aynı isimli kitaptan uyarlanan ve otobiyografi özelliklerine sahip ve festivalden festivallere koşturan film dikkatleri üzerine çekmiş, en son katıldığı festivalde de 5 dalda ödül alarak iddiasını ortaya koymuştu.

İstanbul Film Festivali'nde En iyi Yönetmen, En İyi Kurgu ve FIPRESCI En İyi Film ödüllerini kazanan filmin başrollerinde; Ercan Kesal, Selin Yeninci, Muttalip Müjdeci ve İnanç Konukçu gibi usta oyuncular bulunuyor. Veleriu Andriuta ve Nazan Kesal ise kadroda konuk oyuncu olarak yer alıyor.

Bir doktorun belediye başkan aday adayı olma mücadelesi ile Bir Numara'nın gözüne girmeye başarabilmek için her yolu denemesini konu alan ‘Nasipse Adayız’, trajikomik hikayesi ile 30 Ekim’de ülkemizde sinemaseverlerle buluşacak.