John Boone’dan The New Mutants Filmi ile İlgili İlginç Açıklamalar

John Boone’dan The New Mutants Filmi ile İlgili İlginç Açıklamalar

Marvel Comics’in yeni filmi “The New Mutants” uzun zamandır bekleniyordu ancak Disney’in 20th Fox’u satın almasıyla izleyicilerle buluşturulamadı. Filmin kısa zaman önce yayınlanan yeni fragmanı ise meraklıları için heyecan uyandırdı. Bununla birlikte, filmin yönetmeni Josh Boone’un yaptığı açıklamalar bekleyenleri daha da heyecanlandırdı.

Filmde, psikiyatri hastanesindeki genç mutantların hikayesi ele alınıyor. Hem fragmandan hem de ekibin söylediklerinden anlaşılıyor ki, The New Mutants alışılmış X-Men filmlerinden çeşitli yollarla ayrışıyor. Bunlardan bir tanesi, süper kahramanlar üzerinde durmak yerine, bir korku/gerilim türünde olması. Bir diğerini ise “Bunu diğer çizgi roman filmlerinden farklı kılan şeylerden biri, gerçek yerlerde çekmemiz.” sözleriyle açıklıyor yönetmen. Film, neredeyse 50 yıl önce kapatılmış olan, 150 yıllık bir kurumda çekilmiş. Oyuncular da set süresince gerilimi aralıksız hissetmelerine sebep olan şeyin bu eski yapı olduğunu belirtiyor.

Josh Boone’un, korku/gerilim türünde izleyeceğimiz ilk filmden sonrası için de iddialı planları var. İkinci filmin konusu, Warlock’un bulunduğu uzaylı istilasına dayanacak ve izleyiciler ilk filmden daha farklı bir enerji ile karşılaşma fırsatına erişecek. Üçüncü film, Inferno çizgi roman hikayesinden uyarlanacak. Sonuç olarak, ikinci filmdeki uzaylıların yerini iblisler alacak olsa da korku/gerilim unsuru izleyicilerin peşini bırakmayacak.

Hatırlatalım; bu açıklamalar henüz plan halinde ve masa başında konuşulmuş değiller. Bekleyip göreceğiz.