Harry Potter Filmleri Artık 20 Yaşında

Harry Potter Filmleri Artık 20 Yaşında

Dünyanın en sevilen fantastik film serisi Harry Potter, izleyenleri büyüleyeli tam 20 yıl oldu. Serinin yapımcılarından David Heyman ise setten bir anısını paylaştı.

 

"İlk kitabı okuduğumda elimde özel bir şey olduğunun farkındaydım. Çok sevdim. Beni harekete geçirdi. Henüz yayınlanmadan aşık olmuştum. İlk set günümü unutamıyorum. Harry ve Hagrid'in Hogsmade'deki tren istasyonunda birbirlerine veda ettikleri Felsefe Taşı'nın son sahnesini çekiyorduk. Dan, gözlerini yeşil yapması için kontakt lensler takıyordu ve onlara alerjisi vardı. Gözleri kızarmış ve şişmişti. Lensleri çıkarmamız gerekiyordu. Yeşil gözleri dijital olarak ekleyebileceğimizi düşündük. Ama sonra işe dijitali katmama kararı aldık, çünkü yapay duruyordu. Ama Dan'in gözleri kırmızı ve şişti. Garip bir şekilde Hagrid ile veda sahnesi için çok uygundu."


2001 yılında izleyici karşısına çıkan J.K Rowling imzalı film serisi, 2011 yılında ise bizlere veda etmişti. Ayrıca bir Harry Potter dizisinin hayata geçirileceği ve izleyicinin beğenisine sunulacağı da biliniyor.