Gerçek Hayatta Karşımıza Çıkmasını İstemeyeceğimiz Film Karakterleri

Gerçek Hayatta Karşımıza Çıkmasını İstemeyeceğimiz Film Karakterleri

Film izlerken kendimizi hep başrolün yerine koyarız. ‘O kapıyı açma’, ‘O trene binme’... Karakterlerle film boyunca konuşuruz. Ama bir de başrolümüzün karşısına çıkan, hayatta onu türlü zorluklarla uğraşmaya iten, bazen korkutucu bazen de sinir bozucu karakterler vardır. Gerçek hayatta asla karşılaşmak istemeyeceğin karakterler onlar!

1- Norman Bates - Psycho (Sapık)

Norman Bates film boyunca kanımızı dondurmayı başarıyor kabul. Aslında şöyle bir düşündüğümüzde tam olarak kendisinden nefret etmesek de normal hayatta bu ruh haline sahip biriyle asla karşılaşmak istemeyeceğimiz de bir gerçek.

2- John Doe - Seven (Yedi)

Sen gerçek bir psikopatsın John Doe. Bütün film boyunca bizleri peşinde koşturan bu adam, hiçbir zaman görmek istemeyeceğimiz bir psikopatlığa sahip.

3- Hemşire Ratched - One Flew Over the Cuckoo's Nest (Guguk Kuşu)

O akıl hastanesindeki herkesle birlikte bizi de germeyi başaran nadir hemşirelerden biri Ratched. Umarız gerçekte senin kadar otoriter bir insanla karşılaşmayız.

4- It - It

O çocuklar senin elinden ne çekti It. Kurbanlarını tüm korkuları ve fobileriyle dehşete düşüren bu varlıktan hepimiz oldukça irkilmişizdir.

5- Hannibal Lecter - The Lamb of Silence (Kuzuların Sessizliği)

Hannibal her ne kadar normal bir insan gibi gözükse de çoğu hareketi dehşete düşmemize yetecek bir karakter. Ona hayat veren bu müthiş oyuncunun Antony Hopkins olması da kendisinden tam olarak nefret etmemize engel olabilir. Ama yine de seninle karşılaşmak istemezdik Hannibal Lecter.

6- Lord Voldemort - Harry Potter

Böyle güldüğüne bakmayın o bir Karanlık Lord. Her zaman zalim olmayı başaran Voldemort bu listeyi en çok hakedenlerden birisin.

7- Jennifer - Jennifer's Body (Kana Susadım)

Her ne kadar kendisi istemeden bu hale dönüşmüş olsa da maalesef bizi en çok ürküten kadın karakterlerden biri olmayı başardı.

8- Jack Torrance - The Shining (Cinnet)

Jack Nicholson… Jack Torrance ile isminiz aynı olsa da neyseki kaderiniz aynı değil. Umarız onunla sen de hiç karşılaşmazsın!

9- Darth Vader - Star Wars (Yıldız Savaşları)

Aydınlık taraftayken iyi kalpli olduğunu bilsek de o karanlık tarafın Sith Lord’u!

10- Freddy Krueger - A Nightmare on Elm Street (Elm Sokağı Kabusu)

Bir dönem, sadece Elm Sokağı’nın değil herkesin kabuslarında olmayı başardı Freddy Krueger. Gerçek hayatta hiçbir sokakta rastlamak istemeyiz sana.