GameStop Çılgınlığı Filme Uyarlanıyor

GameStop Çılgınlığı Filme Uyarlanıyor

MGM, şu sıralar hala gündemde olan sosyal medya borsa manipülasyonu hikayesini Hollywood’a uyarlayacağını duyurdu. Daha önce “The Hurt Locker” ve “Zero Dark Thirty” gibi Oscar ödüllü çalışmalara imza atan Mark Boal’ın senarist kadrosunda yer aldığı filmin yapımcılığını ise “The Social Network”ten tanıdığımız Michael DeLuca’nın üstleneceği açıklandı.

Film projesinin haberi, Pazar günü MGM'nin Ben Mezrich'in Wall Street'in en çılgın haftalarından birinin hikayesini anlattığı Antisocial Network adlı kitabının haklarını aldığını açıklamasından sonra geldi. Görünüşe bakılırsa MGM, yakın zamanda Wall Street’i konu alan iki ayrı projeyle izleyicinin karşısına çıkacak.

Finansal çevreler tarafından ikinci “The Wolf of Wall Street” vakası olarak nitelendirilen GameStop hikayesi, uzun yıllardır zarar eden GameStop adlı perakende şirketinin hisseleri Reddit kullanıcıları tarafından satın alınmasıyla gelişmiş; şirketin hisseleri ünlü milyarder Elon Musk’ın da tweet atmasıyla yüzde 200’den fazla değer kazanmıştı.