Cinemaximum Instagram hesabında, canlı yayında, yepyeni bir program: Film Gibi Muhabbetler

Cinemaximum Instagram hesabında, canlı yayında, yepyeni bir program: Film Gibi Muhabbetler

Cinemaximum Instagram canlı yayın sohbetlerimiz “Film Gibi Muhabbetler”; oyuncu Açelya Özcan moderatörlüğünde 10 Mayıs Pazar akşamı 21:30’da, ilk konuğumuz oyuncu ve yazar İbrahim Büyükak ile başladı.

Küçük Esnaf, Yol Arkadaşım 1 ve 2, Bayi Toplantısı gibi filmlerle izleyicilerini kahkahaya boğan İbrahim Büyükak ile biraz karantina günlerinden biraz sinemadan konuştuk.

Programa Anneler Günü ve 10 Mayıs Psikologlar Günü’nü kutlayarak başlayan İbrahim Büyükak, evde geçirdiği günlerde o da birçoğumuz gibi üretmeye devam ettiğini, yeni hikayeler yazdığını söyledi. Yani sevdiğimiz İbrahim Büyükak projeleri yolda!

Karantina günlerinde tüm klişeleri yaptım!

Son dönemde en çok güldüğü sosyal medya paylaşımları Serdar Ortaç ve Yıldız Tilbe’den!

Serdar Ortaç şüphesiz karantina günlerinin son zamanlarına damgasını vurdu! Hareketli bir yaşama, sürekli çıktığı sahnelerdeki koşturmalara, Kıbrıs seyahatlerini düşününce Serdar Ortaç’ın evde sıkılmasını çok haklı bulan İbrahim Büyükak’ın hala gülerek bahsettiği paylaşım ise işte aşağıda 😄

“Güzel olan her şeyi izlerim”

Hollywood dışında hangi ülkelerin sinema filmlerini sevdiğini sorduğumuzda; Avrupa sinemasını ve özellikle Fransız filmlerini, Hindistan sinemasını, son zamanlarda İran yapımı filmleri, Kore sinemasını ve özellikle son dönemde Parazit filmini derken… “Kısacası güzel olan her şeyi izlerim” ile noktaladık.

İzlemekten hiç sıkılmayacağı hatta tekrar tekrar izlediği filmler arasında ise, Godfather, Cesur Yürek filmleri yer alırken; canı sıkıldığında pozitif enerji almak ve kendini iyi hissetmek için Walter Mitty’nin Gizli Yaşamı (The Secret Life of Walter Mitty) filmini defalarca izlediğini söyledi. Özellikle bugünlerde iyi gelecek “sinema terapi” gibi bir film olarak tavsiye ediyor 😄

“Sinemanın bendeki yeri ayrı”

Hayatımıza giren yeni platformlarla birçok dizi film gibi içerikleri farklı mecralardan izleyebilsek de, sinemanın her zaman için ayrı bir yeri olduğunu söyledi: “Çünkü sinema sadece film izlemek için değil aynı zamanda bir sosyalleşme alanı.”

Anneler Günü’nde anlamlı bir soru: Annen seni beyazperdede ilk izlediğinde ne hissetmişti / ne söylemişti?

Annesinin Cüneyt Arkın hayranlığından bahseden İbrahim Büyükak, annesinin aslında adını Cüneyt koymak istediğini, ancak daha sonra vefat eden amcasının adını aldığını söyledi. Ancak ilk sinema filmi Küçük Esnaf’ta, annesine bu konuda gönderme yapmayı da ihmal etmemiş.

Yorumlarda ise en çok sorulan sorulardan biri de sinemaların ne zaman açılacağı oldu

Biz de çok özledik. En yakın zamanda film keyfine devam etmek dileğiyle…

Açelya Özcan Hakkında

Sinema, televizyon oyuncusu, müzisyen, dizi/film senaristi. Açelya Özcan, “Aşkın Halleri, Kiraz Mevsimi, Acil Aşk Aranıyor, Tutar mı Tutar” dizileri ardından 2016 yılında vizyona giren, 3 milyon 600 bin gişe yapan “Dağ 2” filminde oynadığı Türkmen Kızı Nabat rolüyle adını sinema dünyasında duyurdu.

“Çiçero” filminde İngiliz Suzie’yi, "Bir Kahramanın Rüyası" filminde Mücella, “Avlu” dizisinde dolandırıcı Emel karakterini oynadıktan sonra, reyting rekortmeni “Kuruluş Osman” dizisinde baş rollerden Ayşe Hatun rolüyle, tarihi bir karakteri filmografisine ekleyen Açelya Özcan kendi bestelerini kaydeden, sosyal medya hesabından bilinen parçaları yeniden yorumlayan bir müzisyen aynı zamanda.

Senaryosunu yazdığı, drama/thriller türünde dizisi ve haklarını satın aldığı bir yabancı filmin senaryosunu uyarlamanın yanı sıra Açelya Özcan, mevcutta Kuruluş Osman dizisiyle oyunculuk kariyerine devam etmektedir.