Film Gibi Muhabbetler’de Aykut Eniştemiz: Cem Gelinoğlu

Film Gibi Muhabbetler’de Aykut Eniştemiz: Cem Gelinoğlu

Cinemaximum Instagram canlı yayın sohbetlerimiz Film Gibi Muhabbetler ikinci konuğu senarist ve oyuncu Cem Gelinoğlu’nu ağırladı.

Vine videolarıyla hayatımıza giren ve kendini çok sevdiren, sonrasında ise çok sevilen Ali Kundilli ve Aykut Enişte gibi filmleri ile sinema perdesinde yine bizi güldürmeye devam eden Cem Gelinoğlu ile sinemadan ve projelerinden konuştuk.

Canlı yayınımızın tamamını Cinemaximum Youtube sayfamızdan izleyebilirsiniz.

Aykut Enişte 2 yolda!

Heyecanla bekleyenlere müjde! Cem Gelinoğlu, karantina günlerinde çok sevilen filmi Aykut Enişte’nin devamı için senaryo çalışmalarına devam ettiğini söyledi.

Peki, Aykut Enişte fikri nasıl çıkmıştı?

Aykut Enişte Cem Gelinoğlu’nun 2-3 sene üzerinde çalıştığı bir proje. Vine’larında “kan donduran enişte” şakalarından yola çıkarak iyi kalpli ancak sıkıcı Aykut Enişte karakterini yarattı. Sonrasında temelini oluşturduğu senaryo üzerinden Giray Altınok ile birlikte çalışarak, çok sevdiğimiz Aykut Enişte filmini ortaya çıkardılar.

Kariyerinin dönüm noktası neydi?

Aslında birden fazla dönüm noktası olduğunu söylüyor. Sosyal medyada insanların sevgisini kazanmak, film sektöründeki kişilerin, yapımcıların dikkatini çekmek bir dönüm noktası. Sonrasında film yapmaya karar vermek, bunun için işi bırakmak, yaşadığı evi bırakıp başka bir yere taşınmak onun için bir dönüm noktası. Ali Kundilli sinemanın kapılarını açan film olarak bir dönüm noktası. Aykut Enişte ise en içine sinen filmi. Şimdi bu filmini, aşması gereken bir çıta olarak değerlendiriyor; dolayısıyla, bu da Cem Gelinoğlu için bir dönüm noktası.

Kendi paramla aldığım ilk şey…

Casio saat. Küçükken annesinin para biriktirmek için verdiği teşviklerle, aslında savurgan bir çocuk olan Cem Gelinoğlu, para biriktirmeye başlar. Ancak her şeyi uçlarda yaşayan kişiliği nedeniyle, yemeden içmeden biriktirmeye başlayıp; biriken miktarı gördükçe daha da coşup; sonunda biriken paralarıyla kendine Casio bir saat alır.

“Sinema özlenmez mi?”

Moderatörümüz Açelya Özcan’dan gelen “Sinemaya gitmeyi özledin mi?” sorusuna ise Cem Gelinoğlu’nun yanıtı şöyle oldu: “Sinemada film çok başka duygularla izleniyor. O duyguyu özledim! Bir enerjisi var sinemanın. İnsanlarla aynı anda duygusal etkileşime giriyorsun ve müthiş sosyalleşiyorsun sinemanın yeri hiçbir şeyle dolmaz.”