Film Gibi Muhabbetler 3. Bölümünde Caner Özyurtlu’yu ağırladı

Film Gibi Muhabbetler 3. Bölümünde Caner Özyurtlu’yu ağırladı

Cinemaximum Instagram canlı yayın sohbetlerimiz “Film Gibi Muhabbetler”, senarist, yönetmen ve oyuncu Caner Özyurtlu’nun konuk olduğu 3. Bölümü ile 17 Mayıs Pazar akşamı sinema severler ile buluştu.

Yakın dönemde, senaristliğini ve yönetmenliğini yaptığı, çok sevilen, Biz Böyleyiz filmini izleyiciler ile buluşturan Caner Özyurtlu ile, sinema sektöründeki yolculuğundan, gelecek projelerinden ve sinemadan konuştuk.

Sohbetimizi Cinemaximum Youtube sayfamızdan izleyebilirsiniz.

“Sevdiğim filmleri yapmaya devam etmek istiyorum.”

Çok sevilen son filmi Biz Böyleyiz hakkında konuşan Caner Özyurtlu, bu filmi ile hem bağımsız sinema hem de ana akım sinemaya değinen, karakter odaklı bir film çektiğini ve bu filminde olduğu gibi, sevdiği türde filmleri yapmak için çalışmaya devam etmek istediğini paylaştı.

Aynı zamanda, filmdeki Emrah karakterinin favori karakterlerinden bir tanesi olduğunu ve kendisini yansıttığını dile getirdi.

“Biz Böyleyiz 2 gelebilir!”

Biz Böyleyiz filminin ikincisini merakla bekleyen ve soran izleyicilere, Caner Özyurtlu; karakterler üzerine kurulan yeni hikayelerin var olduğu ve karakterler farklı hikayeler yaşasalardı ne olurdu üzerinden yolculuklarının anlatıldığı 2. bir filmin gelebileceği haberini verdi.

“Yönetmenliği hep çok istedim.”

Sektördeki yolculuk hikayesinin nasıl geliştiğine dair izleyicilerinden soru alan Özyurtlu, orta okul dönemlerinden bu yana kamera ile çekim yaptığını, 14 yaşından bu yana setlerde olduğunu ve yönetmenleri gözlemlediğini, lise dönemlerinde ise çektiği filmler ile liseler arası kısa film yarışmalarına katıldığını belirtti.

Sonrasında oyunculuk ve konservatuara yönelmiş olsa da, başkaları tarafından yazılan senaryoları oynamaktan ziyade , kendi cümlelerini kurmaya yönelik isteğinin olduğunu fark ettiğini paylaşan Özyurtlu, yeni projeler üzerinde çalıştığını, onları hayata geçirmek için mevcut sürecin normale dönmesini beklediğini dile getirdi.

Peki, Caner Özyurtlu Bir Sinema İzleyicisi Olduğunda?

Caner Özyurtlu’ya bu kez, bir izleyici kimliğinde cevap vereceği sorular yönelttik.

En Sevdiği Film?

En sevdiği filmin bir Fransız filmi “400 Darbe” olduğunu belirten Özyurtlu, bu filmi lisedeyken izlediğini, filmde işlenen asilik ruhunu hissetmesinin ve filmin otobiyografik öğeler taşımasının bu filmi sevmesinde büyük etmen olduğunu belirtti.

Sadece Fransız sinemasına değil, dünya sinemasına yeni bir soluk getiren Fronçois Truffaut imzalı bu film, aynı zamanda sinema tarihinin en değerli filmlerindendir.

“Sinemayı Çok Özledim!”

Film izlemek söz konusu olunca, sinemayı çok özlediğini belirten Özyurtlu, sinemaya gelmesini beklediği filmin bir Christopher Nolan filmi “Tenet” olduğunu paylaştı.