Film Gibi Muhabbetler’de Burak Satıbol ve Tolgan Avanoğlu!

Film Gibi Muhabbetler’de Burak Satıbol ve Tolgan Avanoğlu!

Güzel Köylü dizisinde Bünyamin karakteriyle gönüllerimizi kazanan Toygan Avanoğlu 10 Haziran Çarşamba Film Gibi Muhabbetler’de Burak Satıbol’un konuğuydu.

Kuzey Yıldızı dizisinin devam eden çekimleri nedeniyle yaklaşık bir senedir Ordu’da ve keyfi oldukça yerinde. Toygan Avanoğlu ile sinemadan ve oyunculuk kariyerinden konuştuk.

Sohbetimizin tamamını Cinemaximum YouTube sayfamızdan izleyebilirsiniz.

Oyunculuk hayatı nasıl başlamış?

Aslında müzisyen bir aileden gelen Avanoğlu’nun bir spor akademisi geçmişi var. Tiyatrocu arkadaşları ile skeçler yaparken bu hayata bir adım atıyor. Bir gün oyuncu seçmelerine katılmış, ancak ortamın farklılığından seçmelerde rolü oynayamamış. Tam çıkarken kapıdan dönüyor ve “Şimdi yapamadım ama sette güzel oynarım” diyerek inanılmaz bir cesaret örneği sergiliyor. Jüri de bu cesaretten etkilenmiş olsa gerek, rolü o alıyor! 😊

Peki, oynadığı filmler arasında en çok hangi karakteri sevmişti?

Şive yapmadığı tek rol olan Sorma Neden filmi, diğer rollerinde hep şive olduğu için otomatik olarak ayrışıyormuş. Sorma Neden filminde Burak Satıbol ve Toygan Avanoğlu birlikte rol almıştı.

Hababam Sınıfı Yaz Oyunları’nın vizyona girmesini bekliyoruz!

Hababam Sınıfı’nın birçok versiyonu çekildi. Ancak tabi ki orijinallerinin yeri bambaşka! Toygan Avanoğlu da bu filmleri tekrar tekrar izlediğini ve kendisine oyunculuk kariyerinde çok şey kattığını ve onlardan kendisini çok geliştirdiğini söylüyor.

Hababam Sınıfı Yaz Oyunları filmi; Türk sineması klasiğinin modernize edilmiş, günümüze uyarlanmış hali. İnek Şaban, Güdük Necmi gibi karakterleri tekrar canlandırmak yerine, yepyeni karakterler yaratılmış. Toygan Avanoğlu da filmde bir müzik öğretmenini canlandırıyor.

Filmin vizyon tarihi şu an için 20 Kasım olarak belirlenmiş. Heyecanla o günü bekliyoruz!

“Karantinanın bana kazandırdığı şey YouTube!”

Karantina günlerinde çok sıkılan Toygan Avanoğlu, evdeki kamerasıyla video çekmeye başlamış. Instagram’daki zaman kısıtlamasından hızını alamayıp evde sakarlıklar, yemek tarifleri gibi videolarla başladığı YouTube macerasında şimdi her hafta video koymak zorunda hissettiğini ve YouTube’un kölesi (!) olduğunu söyledi.

Rol aldığı filmlerde karakterine nasıl hazırlanıyormuş?

Ezber yapmadığını, daha çok görsel hafıza ile bir kere okuduğu rolü sette canlandırdığını söylüyor. Çok doğal karakterler oynadığı için de hazırlığı sadece 1 dakika sürüyormuş. Ama Avanoğlu “Ben kendimi biliyorum” diyor ve sette çekimler başlamadan önce herkesle muhabbet ettiği için setlere en az 45 dakika önceden gidiyormuş! 😊

Son olarak internette İzmirli göründüğünü söyleyen Toygan Avanoğlu nereli olduğuna dair soru işaretlerimi ortadan kaldırdı ve Niğdeli olduğunu bir kere daha açıkladı. 😊