Film Gibi Muhabbetler’de Burak Satıbol ve Murat Cemcir!

Film Gibi Muhabbetler’de Burak Satıbol ve Murat Cemcir!

Cinemaximum Instagram canlı yayın sohbetlerimiz “Film Gibi Muhabbetler”, 3 Haziran Çarşamba günü yine birbirinden komik iki ismi, Burak Satıbol ve Murat Cemcir’i buluşturdu.

İşler Güçler, Kardeş Payı gibi televizyon ekranlarını kasıp kavuran dizilerin yanı sıra; Düğün Dernek, Çalgı Çengi ve son projesi Baba Parası gibi filmlerle bizi beyaz perdede kahkahalara boğan Murat Cemcir ve Burak Satıbol ile keyifli bir muhabbete daldık.

Ortak projelerde de yer alan ikilinin samimi sohbetinin tamamını Cinemaximum YouTube kanalımızdan izleyebilirsiniz.

Oyunculuğa nasıl başladı?

Yıldız Kenter’in çocukluktaki kıskançlık duygusu ve bu duyguyu nasıl oyunculuğa dönüştürdüğüne dair hikayesinden yola çıkan Murat Cemcir, kendisinin de oyunculuğa kıskançlık duygusuyla başladığını söyledi.

Murat Cemcir 5-6 yaşlarında iken okula bir kumpanya gelmiş. Sahnelenen çocuk oyununda, bütün oyun boyunca arkadaşları gülerek eğlenerek izlerken Murat Cemcir sıkılmış. “Çünkü ben orada, sahnede olmak istiyordum. O gün aklıma kazıdım” diyor. “Sonra sahneye çıkamadım tabi, kamera önündeyim şimdi. Ama tiyatroya gıpta ediyorum, öyle bir hayalim var.” diye de ekliyor.

“Filmleri seyircilerle izlemek, reaksiyonlarını anlamak çok keyifli”

Baba Parası filmi ile 1 ay boyunca Türkiye’de 25’e yakın, Avrupa’da da 4 şehre gitmişler. Filmleri seyirci ile mutlaka izlediklerini, sadece uzun yol yapmaları gerekiyorsa, en azından ilk yarıyı birlikte izlediklerini belirtti.

Murat Cemcir filmleri seyirci ile birlikte izlemeyi “Çok samimi bir ortam, film tanıtımından ziyade seyirci ile kucaklaşma” olarak tanımlıyor.

Bu sayede, seyircilerin hangi şakalara güldüklerini gülmediklerini gördüklerini, bölgesel olarak hangi şehirde neye daha çok reaksiyon verdiklerini gördükleri için daha da keyifli olduğunu belirtiyor. Hatta bazı projeleri seyircilerin desteğine göre önceliklendirip karar verdiklerini söylüyor.

Yeni dizi – film projeleri var mı?

Karantina süresince tekrarları yayınlanan İşler Güçler, Kardeş Payı dizileri ve Düğün Dernek, Ramazan Güzeldir gibi filmleri üzerine yorumu “Tüm kariyerimi televizyonda seyrettim. Aynı akşamda 5 farklı kanalda olduğumuzu hatırlıyorum.” oldu.

Dizilerin sürelerinin, özellikle komedi türü için, artık çok uzun olması nedeniyle dizi düşünmediklerini söylüyor. “Ama film yapmak istiyoruz ve seviyoruz” diyerek bizi yine kahkahalara boğacak filmlerin yakında olduğunu düşündürüyor.

“Bir gün bir şey yapacağım ve bütün dünya beni tanıyacak”

Küçükken annesine hep böyle söylermiş.

Rol aldığı Ahlat Ağacı filmi ile Cannes’da kırmızı halıya çıkan Murat Cemcir, fotoğraf çekimleri sırasında Bennu Yıldırımlar’ın önünü kapadı ve amacına ulaştı; onu bütün dünya tanıdı 😊

Çok konuşulan ve Bennu Yıldırımlar’ın da “Saliselik birkaç fotoğraf karesi üzerinden varılan kanılar çoğu zaman yanlıştır” diyerek açıklama yaptığı fotoğraf:

...ve işte İşler Güçler Karavan sahnesi!

Burak Satıbol, izleyiciler tarafından çok sorulan karavan hikayesini anlatmasını istedi.

İşler Güçler dizisi çekimleri sırasında çekim yaptıkları semtlerde tanıdıkları yerlerde veya kendilerini seven izleyicilerinin evinde hazırlanmak durumunda kalıyorlar. Bu nedenle yapımcıdan karavan istiyorlar ama alamıyorlar.

Senarist Selçuk Aydemir ise misilleme olarak senaryoya içinde karavan geçen bir sahne ekliyor ve sete karavan geliyor! Ahmet Kural, Murat Cemcir ve Sadi Celil Cengiz sevinçlerinden ne yapacaklarını şaşırıyor elbette 😊

Hemen İzle >