Büyüleyici Görselleri ile İzlenmiş En İyi 10 Animasyon Filmi

Büyüleyici Görselleri ile İzlenmiş En İyi 10 Animasyon Filmi

Animasyonlar, yediden yetmişe birçok insanın severek izlediği filmler arasında. Kimi animasyonlar da görselleri ve efektleri ile seyir zevkini daha da yukarı taşımayı başarıyor. İşte o animasyonlar arasından sizler için seçtiğimiz 10 film...

1. Karlar Ülkesi 2

Hayatını etkileyen bir sorunun cevabını arayan Elsa, Erindel’in dışındaki ormana doğru tehlikeli ve olağanüstü bir yolculuğa çıkar. Anna, Kristoff, Olaf ve Sven ile çıktığı bu bilinmez yolculukta Elsa, geçmişi ile ilgili gerçeklerle yüzleşir.

2. Noel Gecesi Kabusu

Cinlerden, perilerden, ruhlardan, gulyabanilerden ve daha nicelerinden oluşan bir nüfusa sahiplik yapan Halloweentown, Balkabağı Kral Jack Skellington’un hanedanlığına aittir. Bir gün, Jack’in yolunun Christmastown’a düşmesi, Jack’in buradan çok etkilenmesine sebep olur. Jack kendi şehrini de buraya benzetmek ister ve Santa Clues’u kaçırarak onun yerine geçer; çocuklara hediyeler dağıtmaya başlar.

3. Ters Yüz

Küçük Riley’in hayatı, onu bekleyen yeni ev, okul ve arkadaşları sebebiyle alt üst olmuş durumdadır. Bunun sebebi de babasının San Francisco’daki yeni işidir. Riley’nin zihninde yaşayan ve ona tavsiyeler veren duyguları ise bu yeni hayata alışmakta güçlük çektiği için Riley’nin işi daha da zorlaşır.

4. Örümcek-Adam: Örümcek Evreninde

Brooklyn’li genç Miles Morales, hayatındaki ufak problemlerle uğraşırken bir örümcek tarafından ısırılınca hayatı tamamen değişir. Özel yetenekler kazanan Morales, tam anlamıyla süper kahraman olabilmek için Peter Parker, Spider-Gwen, Spider-Man Noir ve Spider-Ham’den yardım alır. Artık maskesini takıp, sorumlulukları üstlenip kötülüğe karşı savaşmalıdır.

5. Moana

Antik Polinezya’daki bir kabilenin şefinin kızı Moana’nın adasına, yarı tanrı Maui tarafından yapılan lanet ulaşmıştır. Maui, tanrıça Te Whiti’nin kalbini çalmış ve onu sinirlendirmiştir. Bu sebeple, ne ekinler yetişmektedir ne de balık tutulabilmektedir. Moana ise bu duruma son verebilmek için Güney Pasifik’ten yola koyulur.

6. Baykuş Krallığı Efsanesi

Genç baykuş Soren’e göre, destanlardaki kahraman Ga’hoole Muhafızları baykuş ırkını kötü Safkan Olanlar’dan kurtarmak için çalışan kanatlı savaşçılar ordusudur ve Soren’de bu kahramanlardan biri olmak ister. Onunla dalga geçen ve kıskanan ağabeyi Kludd ise korkunç sonuçlar doğuran bir olaya sebep olur. İkisi, ağacın tepesindeki yuvalarından Safkan Olanlar’ın dibine düşerler. Şimdi ise kaçışı gerçekleştirmek Soren’e kalmıştır.

7. Zootropolis: Hayvanlar Şehri

Medenileşmiş hayvanların yaşadığı Zootropolis şehrine gelen polis memuru Judy Hopps, büyük ve sert hayvanların bulunduğu bu yerde polis olmanın zor olacağını fark eder. Kendini ispat etmek zorunda hisseden Hopps, üstündeki suçtan sıyrılmaya çalışan tilki Nick Wilde ile ortak olarak gizemli bir olayı çözmenin peşine düşer.

8. Yukarı Bak

Yıllarca sürecek tatlı bir hikayeyi paylaşan Ellie ve Carl henüz çocukken tanışırlar. Ellie maceracı bir ruha sahip, tüm dünyayı gezmek isteyen bir karakter olsa da Carl çok daha sessiz ve sakin bir karakterdir. Yıllar sonra Ellie’nin hayata gözlerini yumması ile birlikte artık Carl’ın tek hedefi dünyayı gezerek sevdiğinin hayalini gerçekleştirmektir.

9. Karmakarışık

Hanedanlığın aranan eşkıyası Flynn Rider bilinmezlikler içerisinde gizemli bir kulede gizlenir fakat o kulede yaşayan Rapunzel tarafından esir alınır. Rider, kuleden çıkmak için çabalarken Rapunzel ile bir anlaşma yaparak aksiyon dolu bir maceraya koyulur.

10. Coco

12 yaşındaki Miguel, efsanevi Meksikalı gitarist Ernesto de la Cruz hayranıdır fakat Cruz hayatını kaybetmiştir. Bir gün Cruz’un gitarını bulur ve Ölüler Diyarı’na gider. Ölüler Diyarı’ndan çıkmaya çalışan Miguel, Hector ile tanışır ve aile tarihindeki gerçekleri de öğrenecekleri bir hikayenin baş kahramanı olurlar.